| NUMBER OF STEPS | 8 |
| OVERALL HEIGHT | 114" |
| PLATFORM HEIGHT | 72" |
| WIDTH | 38" |
| STEP WIDTH | 28" |
| PLATFORM SIZE | 28" x 15" |
| WEIGHT CAPACITY | 400 lbs |
| MATERIAL | Powder coated steel |
| BRAND | Canway Equipment |
| COUNTRY OF ORIGIN | Canada |
Standard Mobile Ladder, 8 Step
- SKU:
- 52-041040
- Minimum Purchase:
- 1 unit
| NUMBER OF STEPS | 8 |
| OVERALL HEIGHT | 114" |
| PLATFORM HEIGHT | 72" |
| WIDTH | 38" |
| STEP WIDTH | 28" |
| PLATFORM SIZE | 28" x 15" |
| WEIGHT CAPACITY | 400 lbs |
| MATERIAL | Powder coated steel |
| BRAND | Canway Equipment |
| COUNTRY OF ORIGIN | Canada |